Четвертий екскурсійний тур «Історія, архітектура та старожитності Подільського Наддністров’я»

15 червня відбувся четвертий екскурсійний маршрут 7-го весняно-літнього сезону «Історія, архітектура та старожитності Подільського Наддністров’я», організований вільною профспілкою працівників, первинною профспілковою організацією студентів, студентською туристичною агенцією «Подільські мандри», кафедрою міжнародних відносин та туризму, студентами спеціальностей «Туризм» та «Країнознавство» Хмельницького національного університету.

Маршрут передбачав огляд таких історично-важливих місць Вінничини, як: Лядівський скельний монастир та Державний історико-культурний заповідник «Буша». Яскрава екскурсія для кожного стала подорожжю духовного пошуку.

У селі Буша Вінницької області знаходиться унікальна пам’ятка природи й археології – історико-культурний заповідник «Буша». Його площа становить близько семи гектарів. Тут зосереджені пам’ятники археології, датовані 3-7 тисячоліттями нашої ери. На сьогодні тут знаходяться унікальний музей під відкритим небом – скельний храм, побудований у 5-16 століттях; останки фортеці і глибоких підземних тунелів часів Речі Посполитої 16-17 століть. Крім того, на території заповідника розташовані: павільйон трипільської культури, парк кам’яної скульптури, етнографічний музей і козацьке кладовище 17-18 століть.

«Буша» радісно запрошує кожного із нас

Вхід на територію історико-культурного заповідника «Буша»

Полкова церква та залишок замкової вежі

Гончарна майстерня

Етнографічний музей півдня Подільського Наддністров’я

Культура і мистецтво козацької доби на теренах м. Буша

Захоплююча подорож в історію становлення «Буші»

Родове генеалогічне дерево. Чистилище родоводу та вимолювання загублених душ

Крила бажань

Лядівський Усікновенський скельний чоловічий монастир вважається одним із семи чудес Вінниччини. Він височіє на скельній терасі 90-метрової гори над Дністром, що протікає поблизу с. Лядова Могилів-Подільського району. Це один із найдавніших православних скельних монастирів України, який заснував славнозвісний родоначальник православного чернецтва у Київській Русі преподобний Антоній Печерський, що започаткував і Києво-Печерську лавру.

На службі у монастирській церкві Лядово

Келія святого Антонія

Скельний монастир у Лядово, де можна вивищити свій дух через дотик до православних святинь і споглядання краси природи

Професор І. Є. Журба,