Студентська туристична агенція “Подільські мандри”

У 2014 році в ХНУ була ліцензована нова спеціальність 242-”Туризм”. Для того, щоб можна було із першого курсу сформувати більш якісно фахову компетенцію виникла необхідність створити умови для капіталізації знань, умінь і навичок студента. Через те, за ініціативи завідувача кафедри Міжнародних відносин і туризму, д.е.н., проф. Журби І.Є., була створена 19.04.2016 року студентська туристична агенція “Подільські мандри”, мета якої, крім вищезазначеного, це надання першого робочого місця та першої заробітної плати за фахом.

Офіційна презентація першого весняно-літнього екскурсійного сезону 2016 року була проведена під девізом “Дорогами рідної Хмельниччини”, ця подія відбулася 19.05.2016 року, а вже 21.05 був запропонований власний екскурсійний продукт “Намисто Надслуччя”. Першими розробниками та екскурсоводами були студенти гр. ТУР-14-1: Подолян Євген, Войтюк Роман, Гребенюк Богдан, Беркута Аліна, Марценюк Вікторія під керівництвом д.е.н., проф. Журби І.Є.

За час першого сезону на ринку екскурсійних послуг успішно було реалізовано крім вищезазначеного ще 3 екскурсійних маршрути. Зокрема: “Дорогою на Кам’янець-Подільський”, “Подільські Товтри” та “Дністровська Рів’єра”. На протязі 2016-2018 рр. турагенцією було успішно розроблено та реалізовано 25 екскурсійних маршрутів. Крім екскурсійних маршрутів по неповторним, історико-архітектурним заповідним місцям Поділля був реалізований перший тур. продукт це тур вихідного дня по країнах Європи “Краків-Величка”.

На основі студентської туристичної агенції у 2018 році був відкритий навчальний інформаційно-аналітичний центр розвитку туризму на Поділлі. Варто зазначити, що в межах агенції студенти розробляють екскурсійні та туристичні маршрути та їх реалізовують, функціонує українсько-турецько-польська бізнес туристична школа, надаються послуги з аналізу регіонального туристичного ринку. Починаючи з листопада 2018 року на базі агенції відкривається міжнародне представництво 2х турецьких туристичних агенцій “Каліпсо тур ЛТД” та “ФІТ Холідейс”, а також польської “Морська панорама”.