ЕКСКУРСІЯ «ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ – МІСТО В ЯКОМУ Я НАВЧАЮСЬ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПЕРШОГО КУРСУ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 241 «ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННА СПРАВА»

2 жовтня 2023 року для студентів першого курсу спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» була організована екскурсія «Хмельницький – місто в якому я навчаюсь», яку провів зав. кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи проф. Ігор ЖУРБА. Студенти мали можливість послухати про першу відому на сьогодні згадку про поселення, яке стало основою сучасного Хмельницького та з’явилась у 1431 році, саме від цієї дати і ведуть нині історію міста. Цікаво було знати, що вся територія міста була поділена на 51 квартал, які складались із 403 садибних ділянок. Всередині кварталів було порожнє місце, яке використовувалось містянами під городи або часто так і залишалось пусткою. У 1837 році був побудований Собор Різдва Пресвятої Богородиці — найстаріша споруда в місті, яка збереглась до нашого часу. У 1845 році в місті працювало лише кілька дрібних підприємств: мідний, миловарний та свічковий заводи, а такожі тютюнова фабрика. В 1903-1914 роках збудували міський банк, поштово-телеграфну контору, Готель «Континенталь», Комерційне єврейське училище, Театр С. Шильмана та багато інших історичних відомостей та важливих моментів в історії міста, які вплинули на його розвиток. Студенти першого курсу спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» висловлюють вдячність за змістовну та цікаву екскурсію проф. Ігору ЖУРБІ.