Табір підприємництва в рамках участі у проєкті EU4Youth

26 березня 2024 року студенти ФУАТ ХНУ відвідали табір підприємництва в рамках участі у проєкті EU4Youth «Відновлення через соціальне підприємництво» від JA Ukraine, що проходив у м. Львів.
Команду «Блакитний океан» представляли здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ХНУ Олександр МИКИТЮК, Мар’яна СМЕРИК – спеціальність Менеджмент ОПП «Менеджмент»; Софія БЛАЖКУН – спеціальність Готельно-ресторанна справа ОПП «Готельно-ресторанна справа» та випускниця Острозької академії Ангеліна МИКИТЮК – перекладач, викладач англійської мови.
Команду «Торус» представляли Любов ЧУРКІНА та Богдан ВИСОЦЬКИЙ – здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент ОПП «Бізнес-адміністрування».
Наставниками команд є доценти кафедри менеджменту та адміністрування Наталія КАРВАЦКА та Олена САВЧЕНКО.
Учасники мали унікальну можливість презентувати власні бізнес-ідеї; познайомитись з особливостями соціального підприємства за допомогою Єлизавети МІЛЕНІНОЇ, менеджерки програм Junior Achievement Україна; зустрітися з бізнес-ментором – Оленою ВЕРТИНСЬКОЮ, співзасновницею компанії з виробництва каркасів-конструкторів «ZberyDim», яка поділилася власним досвідом створення стартапу під час війни; отримати консультацію щодо написання бізнес-плану та можливостей залучення додаткового фінансування від Оксани ІВАНЧУК, заступниці директора Львівського обласного центру зайнятості.
Для кращого розуміння принципу запуску стартапів, студенти грали в інноваційно-освітню гру ®RealСтартапер. Тренери – представники кафедри підприємництва та маркетингу ІФНТУНГ і ГО «Науково-дослідний та консультаційно-практичний центр бізнесу, маркетингу і права». Гра є повноцінним симулятором запуску стартапу, де студенти виконуючи ролі Інвесторів, Клієнтів, Ідейників та Акселераторів, проходять весь шлях, від ідеї до виходу бізнесу на ринок. Гра має за мету пізнати зсередини механізм стартап акселератору та залучення інвестицій, допомогти оцінити власну ідею не лише з точки зору розробників, а й інвесторів та клієнтів, та краще сформулювати свою пропозицію.
Дякуємо JA Ukraine за неоціненний досвід