Третій екскурсійний тур «Середньовічними Галицько-Волинськими містами»

1 червня відбувся третій екскурсійний маршрут 7-го весняно-літнього сезону «Середньовічними Галицько-Волинськими містами», організований вільною профспілкою працівників, первинною профспілковою організацією студентів, студентською туристичною агенцією «Подільські мандри», кафедрою міжнародних відносин та туризму, студентами спеціальностей «Туризм» та «Країнознавство» Хмельницького національного університету.

Усі екскурсійні маршрути «Подільських мандрів» беруть початок від стін Хмельницького національного університету

Першим туристичним об’єктом була Східна столиця Галичини –«файне» місто Тернопіль. Чого тут тільки немає: палацово-замкові та садово-паркові комплекси, унікальна архітектура…

Перед дорогою прийняли Святу купіль та здійснили гастрономічний тур кухнями народів, що проживають на Поділлі.

Із благословенням Матері Божої рушаємо в дорогу

У 2-й половині XIX століття основою розвитку кожного міста був залізничний вокзал та його логістика (м. Тернопіль)

Про копію тернопільського неоготочного парафіяльного костелу Матері Божої Неустанної Помочі, який був зруйнований у 1954 році розповідає ст. ТУР 18-1 Єлизавета Сегеда

Пасажем Адлера, центром ділової активності у XYII-XIX століттях (м. Тернопіль)

Автентичний фронтон споруди міської управи початку XVII століття (м. Тернопіль)

На перетині проспекту Шевченка та вулиці Сагайдачного

Схема забудови середньовічного Тернополя

На майдані Волі навпроти Кафедрального собору УГКЦ (м. Тернопіль)

Біля пам’ятника королю Данилу Галицькому на майдані Волі

Набережна тернопільського «моря»

Наступним туристичним об’єктом стало місто Бережани, яке надзвичайно цікаве з точки зору історії, архітектури та становлення української ідеї. Руїни Бережанського замку – це яскравий приклад старовинної оборонної архітектури Галичини, що розміщений в межах міського парку. Історично цей замок – колишня резиденція магнатського роду Синявських, побудована у XVI столітті.

Визначення маршруту подорожі палацово-замковим комплексом родини Синявських

Руїни замку Синявських

Шопінг у музейній крамничці Бережан

Замуровані ворота парадного в’їзду на терени замку Синявських

Церква Пресвятої Трійці – пам’ятка архітектури національного значення, розташована на площі Ринок у місті Бережани. Єдиний храм у Західній Україні, збережений у межах ринкової площі

Серед шанувальників мандрів Микулинці давно користуються заслуженою славою. Крім класичних замку-храму-цвинтаря тут можна помилуватися унікальним палацовим комплексом з парком та цікавою міською забудовою. До речі, місцева броварня славна архітектурою – еталонним зразком «індустріалу» початку ХХ століття.

Палац графів Реїв – пам’ятка архітектури в Микулинцях, розташований у старому парку

Костел Пресвятої Трійці – культова споруда у Микулинцях, одна із найвизначніших барокових пам’яток архітектури Тернопільщини

Середньовічний шляхетський замок Західного Поділля у Микулинцях

Професор І. Є. Журба, завідувач кафедри міжнародних відносин та туризму