ВИКОРИСТАННЯ ПЕРЕДОВОГО ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДОСВІДУ РЕФОРМУВАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ХМЕЛЬНИЦЬКИМ НАЦІОНАЛЬНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ

15 липня 2015 року до Хмельницького національного університету завітали гості з Університету Казимира Великого в Бидгощі (Польща), а саме проректор Відділу науки та міжнародного співробітництва, професор Славомір Качмарек та керівник бюро міжнародної співпраці даного відділу Агнєшка Бєлінська.

В умовах підписання угоди про асоціацію України з ЄС (зокрема входження до навчально-освітніх програм ЄС) присвячену ключовим реформам, а також адмініструванню та секторальній співпраці у сфері освіти та культури, Європейська сторона йде назустріч двохсторонньому співробітництву. На сьогоднішній день досить актуальна допомога Республіки Польщі у різних галузях господарства, зокрема науки та освіти. Варто зазначити, що наші партнери з польських вищих навчальних закладів сприяють наближенню України, зокрема Хмельницького національного університету, до європейських освітніх стандартів, а також у підвищенні його конкурентоспроможності на ринку освітніх послуг не тільки у нашій державі, а й у Центрально-Східній Європі. До нагальних завдань в університеті, вирішення яких неможливе без впровадження передового досвіду (польського), що має стати уроком для України, належить створення нових інтегрованих освітніх програм підготовки фахівців, формування механізмів освітньої мобільності студентів та викладачів з університетами Польщі, впровадження новітніх методів навчання в освітньому процесі, розробка нових методів співпраці університету та працедавців. Між Хмельницьком національним університетом, в особі ректора – професора Скиби Миколи Єгоровича, та Університетом Казимира Великого в Бидгощі, в особі ректора – професора Януш Остоя-Загурскі, у травні цього року підписано двосторонню Угоду про наукове співробітництво, суть якої полягає в проведенні спільних наукових досліджень, обміні викладачами, студентами та освітніми програмами. Крім того, Угода включає обмін досвідом у сфері освіти студентів і молодих співробітників. Для максимальної ефективності співробітництва обидві сторони повинні розвивати сучасні інтерактивні форми такої співпраці, а також і традиційні, зокрема: організація семінарів, наукових конференцій, виставок із запрошенням зацікавлених організацій і компаній.

В результаті підписаної Угоди для наповнення її реальним практичним змістом була здійснена робоча поїздка делегації з Польщі до нашого університету з метою узгодження навчальних планів щодо проекту «Подвійного диплому»(у межах програми «Мобільність студентів»), узгодження баз практик, обміну викладачами та їх стажування, спільних дослідницьких проектів, викладацьких та студентських конференцій, літніх шкіл, видавничої діяльності, спільного отримання грантів за Програмами ERAZMUS+, Horyzont 2020 та іншими програмами орієнтованими на удосконалення систем вищої освіти Центрально-Східної Європи, що входять до Болонського процесу тощо.

Після проведеної робочої наради обидві сторони домовились про тісну подальшу співпрацю між університетами, що в майбутньому дасть можливість вийти на загальноєвропейські освітні стандарти якості, які так вкрай необхідні для реформування науково – освітнього простору, що відповідає прийнятому закону України «Про Вищу освіту». Сподіваємось на спільну плідну та взаємовигідну співпрацю на благо університетів та держав.

Відділ зв’язків з громадськістю Хмельницького національного університету