ЕКСКУРСІЯ «ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ – МІСТО В ЯКОМУ Я НАВЧАЮСЬ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПЕРШОГО КУРСУ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 241 «ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННА СПРАВА»

20 вересня 2024 року для студентів першого курсу спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» була організована екскурсія «Хмельницький – місто в якому я навчаюсь», яку провів зав. кафедри туризму та готельно-ресторанної справи проф. Ігор ЖУРБА.
Студенти мали можливість послухати про першу відому на сьогодні згадку про поселення, яке стало основою сучасного Хмельницького та з’явилась у 1431 році, саме від цієї дати і ведуть нині історію міста.
Цікаво було знати, що у Хмельницькому понад 1000 різних вулиць та провулків, площ та майданів, але 200 років тому все було інакше. В місті їх було всього 9. Завдяки вигідному розташуванню на перетині двох торговельних та поштових шляхів, які вели на Летичів та Кам’янець-Подільський, місто отримало чималу користь від торгівлі та промисловості, яка була реалізована лише у XIX столітті.
Проскурів віддавна був багатонаціональним містом. На початку XX століття майже половину його населення складали євреї, було тут також чимало українців, поляків та росіян. Православне населення становило третину міської громади.
У 1837 році був побудований Собор Різдва Пресвятої Богородиці — найстаріша споруда в місті, яка збереглась до нашого часу. У 1845 році в місті працювало лише кілька дрібних підприємств: мідний, миловарний та свічковий заводи, а такожі тютюнова фабрика. В 1903-1914 роках збудували міський банк, поштово-телеграфну контору, Готель «Континенталь», Комерційне єврейське училище, Театр С. Шильмана та багато інших історичних відомостей та важливих моментів в історії міста, які вплинули на його розвиток.
Студенти першого курсу спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» висловлюють вдячність за змістовну та цікаву екскурсію проф. Ігорю Журбі.