03 квітня 2025 р. відбулась гостьова лекція арбітражного керуючого, заступника голови Асоціації арбітражних керуючих Хмельницької області РУДОГО Андрія для студентів спеціальностей «Менеджмент», «Туризм і рекреація» та «Готельно-ресторанна справа» на тему: «Правові та економічні механізми функціонування бізнесу в Україні: відповідальність, податки, банкрутство». Гостьова лекція була в рамках вивчення ОК «Самоменеджмент» (викладач БАКСАЛОВА Ольга, група МН-23-1, МН-23-2), Туроперейтинг (викладачі ГРИНДІЙ Оксана, ГРИЗОВСЬКА Лілія, група ТУР-22), Менеджмент туризму та рекреації (викладач ГРИГОР’ЄВА Людмила, група ТУР-23), Навчальна практика (АНТОШКОВА Наталія, ГРС 24-2), Бізнес-планування в туризмі (НЕСТОРИШЕН Ігор, група ТУР-22-1).

Тематика зустрічі охоплювала такі напрями:
- Організаційно-правові форми бізнесу: баланс свободи та відповідальності.
- Податкові аспекти підприємництва в контексті функціонування спрощеної системи оподаткування
- Інститут банкрутства в Україні: виклики, механізми та перспективи для бізнесу.
Під час лекції спікер пояснив переваги та ризики вибору тієї чи іншої організаційно-правової форми, зосередивши увагу на таких формах, як ФОП, ТОВ та повне товариство, і наголосив на важливості оцінки рівня відповідальності засновників при ухваленні відповідних рішень. Крім того, розкрив особливості системи оподаткування, включаючи можливості спрощеної системи, її обмеження, критерії вибору групи платника єдиного податку та типові помилки підприємців у податковому плануванні.
Окремим питанням було інститут банкрутства в Україні, під час якого деталізував його суть, зокрема, розповів про процедуру відкриття справи про неплатоспроможність, роль арбітражного керуючого в цій процедурі, варіанти реструктуризації боргів і можливості збереження підприємства як суб’єкта господарювання.
Також, лектор поділився власним досвідом арбітражного керуючого, навів приклади з практики банкрутства малого та середнього бізнесу, що викликало жваве обговорення серед студентів, надав відповіді на численні запитання, які стосувалися реєстрації бізнесу, використання КВЕДів, розширення видів діяльності, а також актуальних змін у законодавстві, що регулює підприємництво в Україні.
Зауважимо, студенти отримали не лише теоретичні знання, але й практичні кейси, які сприяли глибшому розумінню реального бізнес-середовища. Зустріч стала гарною нагодою для міждисциплінарного обміну думками та поєднання навчального процесу з реаліями бізнес-практики в Україні.
Особлива подяка Андрію Рудому за долучення до освітнього процесу, приділений нам час та змістовну лекцію.




