В інтерв’ю для каналу ТВ7+ доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Ігор Журба розповів про завдання туризму на 2024–2025 рр.: об’єднання усіх фахівців, представників бізнесу, професіоналів-практиків і туристів та створення привабливої, якісної альтернативи при виборі відпочинку, зокрема, у напрямі сільського зеленого туризму.
Закцентував на головних етапах становлення успішного фахівця у сфері гостинності у Хмельницькому національному університеті: від навчання у поєднанні з практикою, залучення досвідчених професіоналів-практиків до побудови дорожньої карти успіху. А також, зазначив, які знання повинен отримати здобувач на спеціальностях «Туризм» та «Готельна ресторанна справа» Хмельницького національного університету.
Розповів про туристичний сезон 2024 р. та необхідності розвитку внутрішнього (зеленого) туризму на Поділлі, де робиться наголос на вивченні історії краю, особливостей культури, ремесл, природи у порівнянні із сучасною сферою гостинності. Зазначив, що туристичні локації повинні обиратися методом анкетування, опитування під потреби ринку.
Наголосив на нових напрямках туризму, зокрема, волонтерському та військовому туризмі; розвитку туристичних кластерів, а також нових грантових угодах щодо адаптації внутрішньо-переміщених осіб до місцевих територіальних громад (проєкти для психологічної, фізіологічної адаптації військових із залученням кафедри фізичної терапії, ерготерапії ХНУ); співпраці з багатьма інституціями, які займаються туристичним підприємництвом та готельно-ресторанною діяльністю на теренах Подільського краю.
Закцентував на впровадження переходу до заснування кластерів місцевого сільського зеленого туризму в Україні, яке надасть можливість розвинути сферу гостинності в умовах війни, збагатити знання з історії нашого краю та повніше зберегти природний та історико-культурний потенціал сільської місцевості.
Підсумовуючи професор Ігор Журба перерахував усі плюси, які можна на собі відчути долучаючись до пішого туризму, як одного з елементів активного відпочинку – це чудові емоції, перезавантаження, гастрономічні особливості кухні нашого Подільського краю, крафтові родзинки, а також нову місію оздоровчого туризму в умовах сьогодення.
Користуючись нагодою професор Ігор Журба запросив усіх охочих на навчання до Хмельницького національного університету, а також приєднатися до подорожей Студентської туристичної агенції «Подільські мандри», відвідати мальовничі українські міста, які мають багату історико-культурну спадщину, давні самобутні традиції, лікувально-рекреаційні та природні ресурси і відчути на собі самобутність та гостинність нашого краю.