Innovative Support for Promoting Refugee Entrepreneurship in Tourism

Інноваційна підтримка для сприяння підприємництву біженців у сфері туризму

Проєкт INSPIRE, очолюваний Технологічним університетом Шеннон (Ірландія), спрямований на підтримку потреб підприємців-біженців у сфері туризму. У рамках проєкту буде визначено успішні кейси, перешкоди на шляху до успіху та уроки, які можна застосувати в країнах-партнерах ЄС для вирішення проблем, пов’язаних із кризою біженців, спричиненою вторгненням в Україну. Крім того, буде розроблено ресурси для підтримки цієї категорії населення.

Метою проєкту є підтримка соціальної інтеграції українських та інших біженців, а також забезпечення доступу до вищої освіти завдяки інноваційним рішенням.

У рамках проєкту буде підготовлено детальний звіт, заснований на первинних і вторинних польових дослідженнях в Ірландії, Бельгії, Хорватії, Туреччині та Україні. Також буде створено посібник з передовими практиками для підприємців-біженців у сфері туризму, який доповнюватиметься навчальними матеріалами, вебсайтом і мобільним додатком.

Остаточним результатом стане публікація пошукової бази даних підтримки для підприємців-біженців у сфері туризму. До неї входитиме інформація про освітню та навчальну підтримку, фінансові можливості, мережі для встановлення контактів і бізнес-підтримку.

До партнерів проєкту належать Businet, Хмельницький національний університет (KHNU) та DVA (Україна), DEU (Туреччина), PAR (Хорватія) та PXL (Бельгія).

Проєкт триватиме з листопада 2023 року до листопада 2025 року та фінансуватиметься в рамках програми Erasmus Key Action 2.

Більше інформації тут

ДатаНазва заходуУчасникиОпис
13 грудня 2023 р.Візит до Технологічного університету Шеннона (TUS) в Атлоні, Ірландія, в рамках проекту Erasmus+ INSPIRE, спрямованого на підприємництво біженців у туризміЗ 10 по 17 грудня 2023 року ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх та проректор Катерина Скиба здійснили офіційний візит до Technological University of the Shannon (TUS) у м. Атлон, Ірландія, в рамках проекту Erasmus+ INSPIRE. зосередження уваги на підприємницькій діяльності біженців у сфері туризмуПрезидент Технологічного університету Шеннон (TUS) професор Вінсент Каннін підписав меморандум про взаєморозуміння з Хмельницьким національним університетом в Україні в рамках проєкту Inspire, фінансованого ЄС, у співпраці з партнерами з Туреччини, Хорватії та Бельгії для підтримки підприємництва біженців у сфері туризму.
10 червня 2024 р.Участь Катерини Скиби у другій міжнародній зустрічі
команди проєкту Erasmus+ INSPIRE «Інноваційна підтримка
для сприяння підприємництва біженців у туризмі»
Друга міжнародна зустріч команди проєкту Erasmus+ INSPIRE «Інноваційна підтримка
для сприяння підприємництва біженців у туризмі»
Проректор з НПР Хмельницького національного університету Катерина Скиба нещодавно взяла участь у другій зустрічі команди проєкту INSPIRE, що відбулася в
місті Ізмір (Туреччина). Проєкт INSPIRE реалізується під керівництвом Технологічного університету Шеннона в Ірландії та фінансується в рамках програми Erasmus+. Проєкт
триватиме з листопада 2023 року до листопада 2025 року. Він спрямований на надання інноваційної підтримки для розвитку підприємництва серед біженців у сфері туризму з особливим акцентом на тих, хто постраждав від війни в Україні.
25 жовтня 2024 рокуСемінар в рамках участі Хмельницького національного університету в проекті Erasmus+ INSPIRE: «Інноваційна підтримка сприяння підприємництву біженців у туризмі»зустрічі з учасниками проекту, які активно займаються адаптацією внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на новій території. громад та їх працевлаштування в секторі гостинностіУ рамках проекту Erasmus+ INSPIRE «Innovative Support for Promoting Refugee Entrepreneurship in Tourism» 25 жовтня 2024 року відбулися зустрічі з учасниками проекту, які активно займаються адаптацією внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на новій території. громад та їх працевлаштування в секторі гостинності. Під час дискусії під час заходу обговорювалися завдання щодо інноваційної підтримки та сприяння підприємництву серед ВПО у сфері туризму. Мета Erasmus+ INSPIRE надихнула учасників на воркшопи, тренінги та майстер-класи на спільну розробку практичних пропозицій, спрямованих на підтримку ВПО, порівняння найкращих практик та перейняття досвіду для сприяння їх залученню до підприємницької діяльності, зокрема у туристичному секторі Хмельницької області. Разом учасники працювали над створенням нових ідей щодо інтеграції ВПО в нове середовище та спільноти